Komu je hypotéka bez doložení příjmu určena?

on . Posted in Úvěry

hypotéka bez doložení příjmu

Znáte situaci, kdy přijdete do banky žádat o hypotéku, ale není vám schválená, protože nemáte dostatečně velký příjem? Z tohoto důvodu vznikl produkt zvaný hypotéka bez doložení příjmu. Tato hypotéka vám půjčí peníze na nemovitost s tím, že doložíte pouze čestné prohlášení. Ale musíte počítat také s tím, že si úvěrová společnost za tuto laskavost naúčtuje vyšší úrokovou sazbu. V dnešním článku se na hypotéku bez doložení příjmu podíváme podrobněji.

Hypotéka bez doložení příjmu je klasický hypoteční úvěr s tím rozdílem, že finanční instituci nedokládáte výši vašich příjmů. Ale vaší povinností, stejně jako u ostatních hypoték a úvěrů, je hypotéku řádně splácet.

Pro koho je produkt určen?

Tento typ hypotéky je vhodný pro klienty, kteří nemají stálý příjem, nechtějí prokazovat výši svého příjmu či mají nové zaměstnání a jsou ve zkušební době. Tato služba je velmi žádaná také mezi podnikateli, kteří jsou sice dostatečně bonitní, ale dle daňového přiznání nemají dostatečně vysoké příjmy. A další skupinou, pro kterou je hypotéka bez doložení příjmu vhodná, jsou ženy na mateřské dovolené.

Úroková sazba je u této hypotéky vyšší než u standardního hypotečního úvěru. A bývá poskytována částka zpravidla do 50 % zástavní hodnoty nemovitosti. Tento údaje je však závislý na konkrétním poskytovateli hypotečního úvěru.

Pokud nemáte dostatečně vysoké příjmy, nebo nechcete prokazovat výši svých příjmů, doporučujeme hypotéku bez doložení příjmu.